FORİVİA TAKILARININ ÖZELLİKLERİ ve HASSASİYETLERİ

forivia takıFORİVİA TAKILARININ ÖZELLİKLERİ – HASSASİYETLERİ ;
.
Herkes bilir ki genel olarak tüm bjuteri ürünlerin de renk kalıcılığı üretim kalitesine bağlı olduğu kadar kullanıcının kullanımı ile de alakalıdır . Ayrıca bazı insanların tenindeki asit -yağ dokusu ile ile alakalı olarak da kaynaklanan hızlı oksitlenme sonucu belirli kişiler sorun yaşayabilir. Bunların dışında ortalama olarak tüm Forivia ürünleri doğru kullanıldığında ortalama 6 – 12 ay arasında sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. Bu sürelere kullanım sıklığınız etki edebilir. Sık kullanılmayan ürünlerde 2-3 yıla kadar kullanıldığını bildiğimiz bir çok ürünümüz bulunmaktadır.
– Ürünleri su ve kimyasal herhangi bir sıvı ile (bulaşık yıkarken) temas ettirmeyiniz
– Ürünleri parfüm ve deodorant gibi alkol içerikli maddelere maruz bırakmayınız.
– Ürünleri kırılmayacak şekilde dikkatlice muhafaza ediniz
– KOLEKSİYONUMUZUN TAMAMI ANTİBAKTERİYEL ÖZELLİKLİDİR
– ”Kararmayan ” adı ile anılan piyasadaki takılarda bulunulabilecek KANSOROJEN MADDE NİKEL İÇERMEZ !

( Ocak 2015’te Resmi Gazete’de yayımlanan “Bazı Tüketici Ürünlerinin Tehlikeli Kimyasal Madde İçeriğine Yönelik Piyasa Gözetimi ve Denetimine İlişkin Tebliğ” ile de , Kanserojen etkileri nedeniyle yüksek oranda alerjiye neden olan nikelin, tüm metal aksesuarlarda, düğme, fermuar, perçin, takı ve saatlerde kısıtlandığı kaydedildi.)

12065928_10206896542625842_132263703986378659_nBİJUTERİ’DE KARARMAYI NASIL ÖNLERİZ ;

Metal takılar çok sevilen, buna karşın ömrü kısa olan takılar mıdır? Pek çoklarının deneyimlerine göre bu böyle olabilir. Fakat her zaman değildir. Eğer nasıl kullanacağınızı bilirseniz, metal takılarınızın da diğerleri kadar uzun ömürlü olabileceğini görürsünüz. Öncelikle metal takı olarak bahsettiğimiz nedir, buna değinelim. Bijuteri metali olarak çoğu zaman pirinç veya zamak metalleri kullanılır. Bu metaller, gümüş ve altın gibi değer ihtiva etmezler. Bu nedenle, bijuteri ürünleri çoğu zaman uygun fiyatlı olur.

Tabii ki her gülün bir dikeni vardır. Bir takıdan dolayı teninizin yeşile boyanma durumu mutlaka başınıza gelmiştir. Aslında tüm bijuteri metalleri bu durumu önlemek amacıyla altın, gümüş veya bakır ile kaplanır. Bu kaplama dokusunun kalınlığına göre de dayanıklılık süresi değişir. Fakat yine de kullanıma bağlı olarak zamanla kaplama aşınır ve havadaki oksijen, insan tenindeki asit ve yağlar ile temas eden metal “kararmaya” veya daha teknik terimiyle “okside olma”ya başlar.

Genellikle bu durum en yaygın olarak yüzüklerde yaşanır. Bunun sebebi ise yüzüklerin tene birebir temas etmesi, arada boşluk olmamasından kaynaklanır. Kolyeler bluz veya gömleklerin üzerinde kullanıldıklarında problem tümüyle ortadan kalkar. Ancak tene temas ederek kullanıldıkları zaman kolyelerde de kararma yaşamak kaçınılmazdır. Özellikle parfüm kullanımı süreci hızlandırır. Bileklik ve bilezikler bu anlamda en avantajlı takılardır.

Şimdi vereceğimiz püf noktaları uyguladıktan sonra ise endişeye mahal kalmıyor. Alınması gereken basit önlemler sayesinde metal takılarınızın ömrü uzatılabilir.

Bu önlemlerden en önemlisi; metal takıların kullanımı sonrası yerine kaldırmadan evvel temiz ve kuru bir bezle silmekten geçer. Bu silme işlemi takıları, tenden geçen asit ve yağlardan arındırır ve oksidasyonu engeller. Bu amaç için Forivia Proclin parlatma bezimizi de kullabilirisniz..

Bir başka önlem, takıları saklamak için kapalı bir kutu kullanılmasıdır. Bu da metal takıların ömrünü uzatmaya katkı sağlayan önemli bir faktördür.

Ve son olarak, pek çoklarının uyguladığı ve memnun kaldığı bir yöntem, takıların metal kısımlarına şeffaf oje uygulamaktan geçer. Bu da metalin kaplamasını kuvvetlendirir ve kararmayı engeller.aynı zamanda taşlı ürünlerde taş düşmesinin önüne geçer.

Peki, kararma hali hazırda gerçekleştiyse ne yapılabilir diye sormak isteyebilirsiniz. Bu durumda takının orijinal görünümünü tekrar elde etmek için evde uygulanabilecek bir yöntem yoktur. Bu tür takıları tamir eden atolyeler bulunmaktadır. En yakındaki kuyumcuya sorarak yerlerini öğrenebilirsiniz. Bu tamir atolyesinde takılarınız tekrar altın suyuna batırılabilirler.Altın suyu uygulama işlemi pahalı bir işlem değildir. Bu işlem sonrasında, yukarıda anlatılan yöntemleri uygulayarak takınızın ömrünün uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

foriva_144208812512

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soruyu Cevaplayın: